Došlo k obnově znamení zvěrokruhu. Co to pro nás znamená?

Hvězdy představují jakousi databázi informací, a to nejen z vědeckého hlediska. Jejich působení se promítá do našich každodenních životů v nejrůznějších situacích – od překonávání překážek, přes vytváření zdravých vztahů, až po formování našeho charakteru. Počátek tohoto povědomí se datuje až do období antiky a bylo po staletí předáváno až se dostalo i k nám.

NASA poprvé během 2000 let obnovila znamení zvěrokruhu

Starověké civilizace však nepočítali s nepatrnou odchylkou Zemské rotační osy, která vznikla důsledkem působení Slunce a Měsíce během minulých dvou tisíciletí. Dnešní noční obloha je tedy odlišná od té, kterou pozorovali starověcí astrologové, a souhvězdí, ze kterých znamení horoskopu vycházejí, jsou zhruba o měsíc posunuta. Tím pádem 86% lidí nezná svoje pravé znamení horoskopu.

Nové rozdělení znamení zvěrokruhu:

Kozoroh Capricorn 20. leden – 16. únor
Vodnář Aquarius 16. únor – 11. březen
Ryby Pisces 11. březen – 18. duben
Beran Aries 18. duben – 13. květen
Býk Taurus 13. květen – 21. červen
Blíženci Gemini 21. červen – 20. červenec
Rak Cancer 20. červenec – 10. srpen
Lev Leo 10. srpen – 16. září
Panna Virgo 16. září – 30. říjen
Váhy Libra 30. říjen – 23. listopad
Štír Scorpio 23. listopad – 29. listopad
Hadonoš Ophiuchus 29. listopad – 17. prosinec
Střelec Sagittarius 17. prosinec- 20. leden

Všimli jste si něčeho zvláštního? Ne? Podívejte se ještě jednou.

Ano, je to tak, existuje třináct znamení zvěrokruhu. To ale není žádná novinka, již babylonští astrologové objevili všech třináct konstelací, Hadonoše však opomenuli záměrně, aby umožnili rovnoměrné rozdělení jednotlivých znamení do 360° cesty Slunce.

Jak vidíte, vládní spiknutí nejsou žádnou novinkou.

Třinácté znamení: Hadonoš

Jak už sám název napovídá, souhvězdí Hadonoše je znázorněním muže držícího hada. Tento symbol byl mnohokrát upraven a přetvořen jednotlivými kulturami, nicméně se vždy jednalo o totéž souhvězdí.

640px-sidney_hall_-_uranias_mirror_-_taurus_poniatowski_serpentarius_scutum_sobiesky_and_serpensV řecké mytologii je Hadonoš považován za znázornění Asklépia, boha lékařství, který oplýval schopností vzkřísit mrtvé. Rozzuřený bůh podsvětí, Hádes, přesvědčil Dia, aby Asklépia popravil úderem blesku. Během umírání se Asklépios přemístil na noční oblohu ve formě souhvězdí, odkud na nás shlíží dodnes.

Sumérové Hadonoše identifikovali jako boha moudrosti a magie jménem Enki. Naopak pro Egypťany byla tato postava mužem jménem Imhotep, který v Egyptě žil v 27. století před Kristem. V Bibli je definován jako Židovský muž Josef, syn praotce Jákoba – Imhotep je egypstký ekvivalent pro jméno Josef.

Charakteristika Hadonoše

Pokud máte narozeniny mezi 29. listopadem a 17. prosincem, jste opravdu narozeni ve znamení Hadonoše. Tyto charakteristické rysy na vás nejspíš budou sedět více než ty, které platí pro Štíra či Střelce.

  • Hledáte mír a harmonii
  • Jste poetičtí a vynalézaví
  • Usilujete o vyšší vzdělání a moudrost
  • Jste intuitivní
  • Máte tajné nepřátele v blízkých nebo dokonce rodinných kruzích
  • Jste ambiciózní
  • Rádi nosíte živé barvy a složité (hlavně kostkované) vzory
  • Nedělá vám problém jednat s autoritami
  • Přitahujete štěstí vám i vašemu okolí

universe-1044107_640Vaše nové já

Charakteristické rysy Lva, mého původního znamení, mi nikdy nebyly příliš blízké, nicméně teď už to dává smysl. Možná nebude jednoduché se smířit s touto novou konstelací, ale rozhodně si najděte informace o vašem “novém” znamení zvěrokruhu, budete překvapení, jak přesné by mohly být.

Koneckonců, napsaly to samy hvězdy…

– Zdroj

Komentáře